Hematoloji

Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır. Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir. Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir. Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Hematolojinin deneyimli ekibi Kemik İliği Nakli merkezimizde de başarılı nakillere imza atmaktadır. Her türlü kemik iliği nakli (akraba, akraba dışı, haplodentik) yapılmaktadır.

Hematoloji Bölümü, deneyimli hekim ve sağlık personeli, bünyesindeki kemoterapi standartları yüksek servisi, Endokrinoloji, Nefroloji, Romatoloji ve Gastroenteroloji gibi diğer yan dalların da varlığıyla multidisipliner yaklaşımın sağlanabildiği ender merkezlerden biridir.

 

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.