Sağlıklı Yarınlarınızın Güvencesi

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

BU BİRİM AŞAĞIDAKİ HASTANELERDE VAR:

BU BÖLÜMDEKİ DOKTORLARIMIZ

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerin lazer ışını ile yok edilmesidir. Lazer epilasyonda enerji cilt altına en fazla 5 mm ulaşabilir Bu mesafede kıl folikülleri bulunmaktadır, daha derine inip iç organlara zarar veremez. Verilen ışın folliküllerdeki melanin tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder, kılın beslenmesi bozulur. herhangi bir kalıcı yan etkisi ve kanserojen etkisi yoktur .

Lazer epilasyon için en ideal cilt tipi açık tenli ve koyu renk kılı olan kişilerdir.

Üst göz kapağı ve göz çukuru dışında tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Lazer epilasyonu kimler yaptırabilir?

Ergenlik çağına girmiş, Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan, koyu renk kılları olan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Hamilelikte üç aydan sonra sakınca olmamasına rağmen kliniğimizde hamilelik süresince uygulama yapılmamaktadır.

Lazer epilasyondan sonuç alamama durumu olabilir mi?

Cilt ve kıl profili ideal olsa da,insanların % 3–5’i lazer epilasyondan çok az düzeyde etkilenmektedir. Beyaz kıllar etkilenmezken, sarı ve kızıl kıllar çok az etkilenir.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler :

 • 4 hafta önceden kılların kökten alınmamış olması gerekir.(iplik, cımbız, ağda, epilatör... vb.)
 • Kimyasal peeling, dermabrazyon gibi cildi soyma işlemler ve/veya Cildi soyan ürünler 2(iki) hafta önceden bırakılmış olmalı.
 • Uygulamadan 4 gün önce bölgedeki kılların jilet veya makasla kısaltılması gereklidir.
 • Uygulamanın hemen öncesinde güneşe veya solaryuma maruz kalmamış olmak gerekir. seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
 • Aşırı kuru ciltler nemlendirmelidir.
 • Uygulamaya gelirken makyaj yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
 • Son 6 ayda Roaccutane kullananlarda, sedef veya deri rengini koyulaştıran her hangi bir hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.
 • Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız yada hastalığınız varsa uygulamadan önce söylemeyi unutmayınız.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler :

 • İlk 4 saat su ile temas ettirmeyin daha sonrasında çok sıcak olmayan su ile duş yapılabilir. 3 gün sonra kese yapılabilir.
 • Uygulamayı takip eden 3–4 gün güneş veya solaryuma maruz kalınmamalı. Güneş ile temas eden bölgeler 3 hafta boyunca UV-A ve UV-B koruma (yüksek koruma (SPF 30)) faktörlü kremler kullanılmalıdır. Aksi takdirde ciltte lekelenmeler oluşabilir.
 • Kılların dökülme sürecine elle veya cımbızla çekerek müdahale edilmemelidir. İki seans arasında dökülmeyen veya yeni çıkan kıllar iplik, cımbız, ağda, epilatör, tüy dökücü krem vb yöntemlerle alınmamalıdır. Uzayan kıllar makas, makine veya jilet ile kısaltılabilir.
 • Kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir, kızarıklık oluşması normaldir.
 • Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.

Seans aralıkları :

Yüz bölgesi için 4 haftada bir 6-12 seans, vücut bölgeleri için 8 haftada bir 4-6 seanstır. Tedavi ilerledikçe kılların çıkışının gecikmesi ile birlikte seans aralıkları uzamaktadır. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

Kıl yoğunluğu her seansta ortalama %15-20 azalmaktadır, 3. seanstan sonra hissedilir fark görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli devam etmeniz çok önemlidir..

Ağrı ve/veya acı olur mu?

EPICARE-DUO Alexandrite ile yapılan uygulamalarda hafif batma tarzında bir his oluşacaktır ağrı veya acı yok denecek kadar azdır

BÖLÜMLERİMİZ

ANLAŞMALI
KURUMLAR

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Hastanelerimizdeki bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümler