Sağlıklı Yarınlarınızın Güvencesi

Kardiyoloji

Kardiyoloji

Değerli hastamız kardiyolojik problemlerin tedavisinde hasta bilinçlenmesi birinci basamaktır. Bu amaçla ekteki hasta bilgilendirme formlarını kullanabilirsiniz

Kolan Hospital Group'ta, Kardioloji ve Kardiovasküler Cerrahi branşları diğer branşlar arasında özel ve etkin bir pozisyona sahiptir. Kolan Hospital Group Kardiyoloji Departmanı Non-invaziv ve invaziv Kardiyoloji branşlarında her türlü teşhis ve olanak ile donatılmıştır. EKG'den anjioya, anjiyoplastiden elektrofizyolojiyetüm aşalamalarda uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Riskli ve şüpheli durumlarda, Kolan Hospital Group uzmanlardan, yardımcı profesörlerden ve profesörlerden oluşan deneyimli kadro ile yapılacak danışma avantajı sunmaktadır.

Kardijoloji kliniklerinde yapılan teşhis ve tedavi üniteleri şunlardır:

 • Kalp Ritim ve İleti Bozuklukları
 • Kalp Kapak Hastalıkları
 • Kalp Yetmezliği
 • Kalp Krizi
 • Koroner Yetmezliği
 • Hipertansiyon
 • Aort Damarı Hastalıkları
 • Hiperkolesterolemi
 • Periferik Damar Hastalıkları

Kardiyoloji Test ve Teşhisleri

Kardiyolojik Check-Up programında;

 • Kalbin elektriksel aktiviteleri hakkında bilgi veren Elektrokardiyografi,
 • Kalbin direkt olarak çalışması, kapakların yapısı, kalbin büyüklüğü hakkında sonuçları veren Ekokardiyografi,
 • Kişinin efor kapasitesini, efor sırasında ritim, tansiyon ve damar tıkanıklığı hakkında bilgi veren Efor Testi uygulanmaktadır. Efor testi, gizli kalp hastalıklarını ortaya çıkarmak için yapılan önemli testlerden biridir. Bu test sırasında, hasta, bir koşu bandı üzerinde yürür. Yürüyüşün hızı ve eğimi uzman kardiyoloji hekimimiz tarafından ayarlanarak kalbin yorulması sağlanır. Bu hareketler esnasında, çekilecek elektro ve ölçülecek tansiyon ile gizli kalp rahatsızlıklarını tespit etmek mümkün olur. Test esnasında, kalp zorlanır ve olası problemler konusunda doktora alarm verir. Programda, kalp sağlığı ile ilgili kan testleri ve görüntüleme tetkikleri de gerçekleştirilerek hastalığa zemin hazırlayan değiştirilebilir risk faktörleri ortaya çıkarılır ve hastalığın erken teşhisi ile tedavisi sağlanır.

Kimler ne zaman yaptırmalı?

35 yaşını geçmiş her erkeğin ve 40 yaşını geçmiş her kadının senede bir kez Kardiyolojik Check - Up'tan geçmesi, kalp sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca kalp ve damar hastalıkları artık 30'lu yaşlarda da görülebildiği için, akrabalarınızda genç yaşlarda bu hastalık ortaya çıkmışsa kalp check-up programından yararlanmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun yanında; yüksek tansiyonu olanlar, sigara içenler, fazla kiloları olanlar, strese maruz kalanlar da bu risk grupu içindedir. Siz de bu risk grubundan birden fazlasına dahilseniz, Kolan Hastanesi'ne gelerek kalp sağlığınız hakkında herşeyi öğrenebileceğiniz ve doğru bir şekilde yönlendirilebileceğiniz özel Kardiyolojik Check Up' tan yararlanabilirsiniz.

BÖLÜMLERİMİZ

ANLAŞMALI
KURUMLAR

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Hastanelerimizdeki bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümler