Sağlıklı Yarınlarınızın Güvencesi

Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet

Beslenme ve diyet bölümümüzde her türlü alanda beslenme, kurum beslenmesi, bebek, çocuk, erişkin, yaşlı, gebe-emzikli, şişman-zayıf beslenmesi, hastalıklara uygun beslenme tedavisi ( diyabet, kalp damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, sindirim sistemi bozuklukları ) ile ilgili alanlarda hizmet verilmektedir.

Yatan hastalarımıza günlük vizitelerle hastalıklarına uygun beslenme tedavileri planlanıp, hastanede yattıkları sürece diyetlerinin düzenli bir şekilde devam ettirilmesi ve gerektiğinde beslenme eğitimleri verilip takibinin devamı sağlanır.

Gebelik süresince fazla kilo alınmaması ve anne-bebeğin tüm besin ihtiyaçlarının yeterli ve dengeli bir şekilde karşılanması için ve ayrıca emzirme döneminde de yine kilo artışını önlemek, kaliteli ve yeterli süt oluşumunu desteklemek için diyet bölümümüzde anne ve anne adaylarının en sağlıklı şekilde beslenmeleri planlanır, eğitimi yapılır ve takibi edilir. Diyabet tedavisinin temeli sağlıklı beslenmeden geçer. Komplikasyonların oluşumunu engellemek, tedaviyi başarı ile sürdürmek ve yaşam kalitesini arttırmak adına diyabetli kişiye özel beslenme programı diyet bölümümüzde verilmektedir.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için veya sağlıklı bir şekilde kilo almak için de yeterli ve dengeli bir beslenme programı gereklidir. Bunun için diyet bölümümüzde zayıf ve şişman kişinin beslenme alışkanlıkları saptanıp gerekli biyokimyasal tahliller ışığında sağlık problemlerinin olup olmaması durumlarına bakılır, vücut yaş analizlerine uygun kilo alma veya zayıflama paket programları uygulanır.

Her yaş grubunun besin ihtiyacı; bulunulan yaşın besin gerekliliğine göre değişmektedir. Diyet bölümümüzde bebek beslenmesi, kilolu çocuk beslenmesi, iştahsız çocuk beslenmesi ve erişkin-yaşlılıkta beslenme tedavisi doğru beslenme alışkanlıklarının edinilmesine yönelik olarak yapılmaktadır.

BÖLÜMLERİMİZ

ANLAŞMALI
KURUMLAR

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Hastanelerimizdeki bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümler