Sağlıklı Yarınlarınızın Güvencesi

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ALT BRANŞLARI

  • Ağız ve Diş Çene Cerrahisi
  • Periodontoloji
  • Protez
  • Ortodonti
  • Oral Cerrahi ve İmplantoloji
  • Endodonti
  • Estetik Diş Hekimliği

Ağız ve Diş Sağlığı konusunda ki tüm sorunlarınıza çözüm üretmek için profesyonel ekibimiz ve modern cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Beslenme, konuşma ve estetik açıdan ayrıca vücudun genel sağlığı açısından ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Bunun için de öncelikle ağız hijyeninin iyi olması gereklidir. Ağız ve diş bakımı için gerekli bilgilerde hekimlerimiz tarafından verilmektedir.

KORUYUCU HEKİMLİK

Hekimlerimiz tarafından dişler birtakım uygulamalarla koruma altına alınabilir. Flor uygulamaları; dişleri çürüğe karşı dirençli bir hale getirmek için kullandığımız madde fluoriddir. Ayrıca çocuklarda fissür örtücü uygulamaları da çürük oluşumunu engeller.

ÇÜRÜK DİŞLER TEDAVİ EDİLMELİDİR

Diş çürüğü dişin sert dokularını harap eden bir hastalıktır. Tedavi edilmediği durumda ağrı belirtisi verir. Ağrı da göz ardı edildiği takdirde diş çürüğü ilerleyebilir ve daha ciddi sonuçlar doğurur. Ayrıca çürük dişler ağız içi kokunun da nedenleridir. Bu yüzden hekimler tarafından tedavi edilmelidir.

KIRIK DİŞLERDE ESTETİK RESTORASYONLAR YAPILABİLMEKTEDİR

Estetik dolgularla ön bölgelerdeki kırıklar tedavi edilebilmektedir. Ayrıca ön dişlerdeki çürükler de tedavi edilip, estetik dolgularla restore edilebilmektedir.

SÜT DİŞLERİ ÇOCUĞUN İLERİDE SÜRECEK SÜREKLİ DİŞLERİNE REHBERLİK EDER

Süt dişlerinin erken çürümesi diş ağrısı, diş absesi ve iyi beslene meme gibi durumlara yol açar. Ayrıca erken süt dişi kayıpları da daimi dişlerin çapraşık olmasına yol açar e ileride ortodontik tedavi gerekebilir.

ORTODONTİK TEDAVİ

Çocuklarda ve erişkinlerde diş çapraşıklıkları ve çene anomalileri ortodontik tedaviyle düzeltilebilmektedir.

UNUTULMAMALIDIR Kİ…

Diş eti iltihapları, diş taşları vs. diş eti çekilmesine, bu da erken diş kayıplarına neden olmaktadır. Diş eti iltahabının tipik belirtileri; Kendiliğinden veya fırçalarken diş etlerinin kanaması, kırmızı ve şiş diş etleri, çekilmiş diş eti, diş ve dişetinde hafif ağrı, ağız kokusu. Diş ünitemizde uygulanacak tedavilerle dişleriniz ve diş etleriniz eski sağlığına kavuşacaktır.

DİŞLERİNİZİN DAHA BEYAZ OLMASI İÇİN

Hastanemizde, doğuştan koyu renkli dişleri ve çeşitli faktörlerden dolayı zamanla renkleşmeye uğramış dişlerde beyazlatma yapmak mümkündür.

EKSİK DİŞLERİNİZ VARSA

Diş ve doku kayıplarını tamamlamak için diş protezleri gerekmektedir. Diş kayıplarında kişi beslenmede, konuşmada problemler yaşar. Ayrıca bu durum estetik açıdan da önemlidir.

CERRAHİ UYGULAMALARIMIZ

Yirmi yaş dişleri sürmüş olsa da gömük olsa da pek çok problem yaratabilirler. Bu ve benzeri durularda gereken cerrahi müdaheleler yapılabilmektedir.

İMPLANTOLOJİ

Diş eksikliklerinin çene kemiğine yerleştirilen yapay dişlerle giderilmesi yöntemidir. Uzman hekimlerimiz tarafından steril şartlar altında lokal anestezi ile implantınız takılabilir.

HAMİLELİKTE AĞIZ VE DİŞ BAKIMI

Hamilelik sırasında bayanların dişeti rahatsızları artar. Bunların giderilmesi gerekmektedir. Gebelikte ağız diş bakımı ve tedavileri için hekimlerimize rahatlıkla başvurabilirsiniz.

BÖLÜMLERİMİZ

ANLAŞMALI
KURUMLAR

BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Hastanelerimizdeki bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bölümler